'bout you
Zdravie a krása

Stres a erektilná dysfunkcia

Vedeli ste, že takmer každý druhý muž po štyridsiatke zaznamenáva a priznáva problémy s erekciou?

Vedeli ste, že takmer každý druhý muž po štyridsiatke zaznamenáva a priznáva problémy s erekciou? Jedným z najčastejších problémov sexuálnych funkcií je totiž nedostatočná a nepravidelná erekcia. Ak by sme sa pozreli hlbšie na to, prečo je to tak, zistili by sme, že za erektilnou dysfunkciou stojí nielen zlá životospráva či zdravotné problémy. Na kvalitu erekcie negatívne vplýva aj stres či celkový psychický stav muža, ktorého výsledkom môžu byť okrem stresu aj depresie či úzkosť.

Čo je erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia je strašiakom mnohých mužov. Nemá nič spoločné s plodnosťou a ani so schopnosťou dosahovať orgazmus, nakoľko tento problém postihuje erekciu – muž tak nemá šancu častokrát sa k orgazmu ani len dostať. Aj keď erektilná dysfunkcia nie je život ohrozujúca, dokáže život muža a celkový partnerský život výrazne znepríjemniť. Ak sa vám to stane raz či dvakrát, nemusíte robiť paniku – o problémoch s erekciou hovoríme v prípade, keď je už každý tretí pokus o pohlavný styk neúspešný a ak sú muž či obaja partneri touto situáciou frustrovaní či traumatizovaní.

Príčiny erektilnej dysfunkcie

Príčiny erektilnej dysfunkcie môžu byť spôsobené zdravotnými problémami (vrodené ochorenia, urologické ochorenia, ateroskleróza, vysoký krvný tlak, cukrovka, obezita, vysoký cholesterol či fajčenie. Poďme sa však bližšie pozrieť na psychogénne príčiny porúch erektilnej dysfunkcie – hovoríme o nich vtedy, keď muž nie je schopný dosiahnuť erekciu, aj keď na to fyzicky nie je žiadna prekážka. Tieto problémy sa vyskytujú zvyčajne medzi 21.-30. rokom život  potom znovu vo veku 41-50 rokov. Po štyridsiatom veku života muža začína klesať hladina testosterónu približne o jedno percento za rok, čo môže spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Na poklese hladiny mužského hormónu sa v tele vo výraznej miere podieľajú aj stres, únava či konflikty.

Vplyv stresu na erektilnú dysfunkciu

Dlhotrvajúci stres mužom spôsobuje zvýšené hladiny kortizolu, ktorý znižuje hladinu testosterónu a práve znížená hladina mužského pohlavného hormónu môže byť príčinou problémov s erekciou. Odborníci dokonca tvrdia, že až u 20% pacientov je porucha erekcie vyvolaná psychologickými faktormi ako stres, úzkosť, prepracovanosť či depresia. Na to, aby došlo k erekcii, sa svaly v penise musia dostatočne uvoľniť, čím umožnia prúdenie krvi do penisu. Ak je muž v permanentnom strese, svaly sa mu neuvoľnia a erekcia nie je možná.

Ako obmedziť stres?

Na toto existuje dobrá rada – nechajte vášho partnera viac relaxovať, poprípade mu doprajte masáž, na uvoľnenie stresu. Muži by mali mať viac pohybu na čerstvom vzduchu, mať dostatok spánku a aktívne alebo pasívne sa venovať športu.

Psychika je jeden z najdôležitejších faktorov kvality výkonu v posteli. Ak si chcete zlepšiť erekciu, mali by ste opätovne získať stratené sebavedomie, sebaistotu a obmedziť stres na minimum. Prečo tieto rady? Keď sa objaví erektilná dysfunkcia, muž môže stratiť dôveru v sám seba a môže sa cítiť neschopný za to, že nedokáže uspokojiť svoju partnerku. To vedie k pocitom viny a stresu, ktorý môže ovplyvniť nielen sexuálny vzťah, ale aj život muža celkovo.

Preto je dôležité prinavrátiť si stratené sebavedomie do života – okrem lepšieho pocitu vám to prinesie aj očakávané zlepšenie erekcie. Osvojte si návyky, ktoré vás naučia ako sa zbaviť stresu a obnovte dôveru v seba samého. Zbavte sa prebytočných kilogramov – muži, ktorí schudnú, zvýšia svoje sebavedomie a tiež zlepšia svoje celkové zdravie (sexuality nevynímajúc).

Nezabúdajte sa usmievať, dbajte na dobré držanie tela –  s úsmevom budete pôsobiť na ľudí sebavedomo a ocenia to najmä ženy. Hovorte pomaly a udržujte očný kontakt – vzbudzuje to dôveru. A hlavne nezabudnite – celkové zlepšenie, či už erekcie alebo sebadôvery, sa začína práve vo vašej hlave.

Podpora a pomoc z prírody

Ak vás ťažkosti s erekciou trápia najmenej šesť mesiacov, je čas vyhľadať lekára. Ak sú krátkodobé, vyskúšajte výživové doplnky Stoporex na podporu erekcie, potencie, plodnosti, libida a celkového sexuálneho zdravia. Tieto výživové doplnky obsahujú najmä l-arginín, ktorý zlepšuje prekrvenie penisu a výťažky z extraktov bylín ako kotvičník zemný (podporuje normálnu hormonálnu aktivitu a funkciu pohlavných orgánov) či Maca Peruánska (skvelý prostriedok na zvýšenie libida, prospieva sexuálnej vitalite a prispieva k pevnej erekcii).

Výhodou týchto doplnkov vo forme tabletiek je to, že sú voľne dostupné, bez lekárskeho predpisu a vďaka svojmu 100% prírodnému zloženiu sa nemusíte báť vedľajších účinkov – užívať ich preto môžete aj dlhodobo. Nárok na kvalitnú erekciu a plnohodnotný sexuálny život má predsa každý muž, takže tabletky Stoporex rozhodne stoja za vyskúšanie.

Tento článok nie je autorským obsahom Boutyou.sita.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.