'bout you
Ing. Peter Szalay
Zdravie a krása

Výživové doplnky. Prečo je ich konzistentné užívanie nevyhnutné? Viete s kým sa poradiť?

V dnešnej hektickej dobe sa čoraz viac ľudí uchýľuje k výživovým doplnkom s cieľom zlepšiť svoje zdravie a pohodu. Na trhu sa nachádza široká škála produktov, ktoré sľubujú rôzne benefity pre rôzne skupiny ľudí. V tomto článku sa zameriavame na výživové doplnky, ktoré riešia špecifické potreby žien v rôznych životných etapách a tiež zdôrazňujeme dôvody, prečo je konzistentné užívanie týchto doplnkov dôležité.

Histamínová intolerancia a trávenie

Prvou dôležitou skupinou výživových doplnkov, ktoré si zaslúžia našu pozornosť, sú tie, ktoré riešia histamínovú intoleranciu a trávenie. Histamín či iné intolerancie môžú spôsobovať rôzne problémy v tráviacom trakte a črevách, čo ovplyvňuje celkové zdravie. A zdravie našich čriev ovplyvňuje okrem iného aj náš mozog. „Nie je tajomstvom, že zdravotné problémy v tráviacom trakte úzko súvisia s úzkosťami, depresiami a inými duševnými ťažkosťami“ hovorí Ing. Peter Szalay, vedec a biochemik výživových doplnkov spoločnosti ioy. Viac k tejto téme nájdete aj v našom článku Hlava a tráviaci systém – prepojenie medzi trávením a psychikou.

Podpora kĺbov a pohybového aparátu pre športovcov

Od doby covidovej sa dostali do popredia aj športové aktivity, avšak nie je to len covidom. Väčšina z nás vykonáva sedavé zamestnanie s minimálnou fyzickou záťažou či pohybom, preto akýkoľvek oddych či relax v podobe duševného vypnutia uvítame. Pre športovcov a pohybovo aktívnych ľudí je kľúčové udržiavať svoje kĺby a pohybový aparát v optimálnom zdravotnom stave, nakoľko väčšina športov a pohybových aktivít zaťažuje práve naše kĺby, ktoré opotrebovávame aj vekom. Druhá skupina doplnkov je formulovaná s cieľom poskytovať športovcom potrebné živiny na ochranu kĺbov, svalov a väzov. Vedec Peter Szalay tvrdí: „Konzistentné užívanie doplnkov stravy, ktoré pomáhajú nášmu pohybovému môže prispieť k udržaniu flexibility a celkového pohodlia počas aktívneho životného štýlu. Taktiež napomáhajú pri štandardnom opotrebovaní pohybové systému“.

Probiotiká pre zdravé črevá

Tretia skupina dôležitých doplnkov v oblasti zdravia sa zameriava na zdravie črevného mikrobiómu pomocou živých kultúr – probiotík. Tieto prospešné baktérie môžu pomôcť udržiavať rovnováhu črevného prostredia, podporovať trávenie a posilňovať imunitný systém nielen v zimnom období. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že sme to, čo jeme a povedzme si úprimne, naše stravovacie návyky v tejto rušnej dobe nepatria k ukážkovým.

Špeciálna starostlivosť o ženské zdravie a pohodu

Štvrtá skupina výživových doplnkov si zaslúži našu pozornosť, je špeciálne navrhnutá pre ženy a zameriava sa na ženské zdravotné potreby spojené s hormónmi. PMS, PCOS a menštruačné ťažkosti, akné a iné problémy spojené s cyklom patria medzi najčastejšie hormonálne poruchy u žien. Aktuálne by sme mohli zaradiť medzi doslova generačné ochorenie aj problémy s otehotnením. Mnohokrát sú výsledky testov v poriadku a nevedomosť čo sa deje s našim telom spôsobuje ešte väčší tlak na duševné zdravie ženy. Náš produkt poskytuje podporu pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, tento prírodný doplnok vyrovnáva hormóny v tele, čo má pozitívny vplyv na celkové reprodukčné zdravie.“ Uzatvára tému pán Szalay.

Zvládanie príznakov v menopauze

Myslíme na ženy v každom období ich života. Posledná kategória je zameraná pre ženy, ktoré si prechádzajú obdobím menopauzy. Peter Szalay hovori: „Formula ioy. MENOPAUSE je navrhnutá na zmiernenie a zvládanie príznakov spojených s touto životnou fázou, vrátane návalov horúčavy, nespavosti a náladovosti„.

Dôležitosť konzistentného užívania

Peter Szalay kladie dôraz na pravidelnosť užívania doplnkov a hovorí: „konzistentné užívanie výživových doplnkov je kľúčové pre dosiahnutie optimálnych výsledkov. Pretože každý doplnok rieši špecifické potreby v tele, ich pravidelná konzumácia umožňuje udržiavať dlhodobú rovnováhu a podporuje celkové zdravie.

Aj rozhovor s Petrom nás usvedčil v tom, že výživové doplnky sú cenným príspevkom k celkovému zdraviu, ak sú vybrané a užívané s porozumením individulnej potreby človeka, preto je dôležité pred užívaním sa poradiť s odborníkmi. Konzistentné užívanie týchto doplnkov následne pomáha udržiavať rovnováhu v tele a poskytuje potrebnú podporu v rôznych fázach života.

„Pred začatím akéhokoľvek užívania doplnkov odporúčam konzultáciu s odborníkom, aby sa zabezpečilo, že sú vhodné a bezpečné pre vaše individuálne potreby a zdravotný stav. V ioy. sme pre našich klientov a poskytujeme odborné poradenstvo 7 dní v týždni, uzatvára tému vedec.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *