'bout you
Milý Ježiško
O tebe pre teba

Milý Ježiško

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa mnohí z nás neustále ponáhľajú za každodennými povinnosťami, sa občas stráca schopnosť vnímať a rozdávať lásku a radost‘ v jej pravom zmysle slova. Projekt Milý Ježiško je výnimočnou iniciatívou, ktorá nás vracia k hodnotám lásky, radosti a súcitu počas celej roka.

O Projekte

Projekt Milý Ježiško nie je len vianočnou iniciatívou; je to myšlienka, ktorá podporuje dobré skutky, šíri pozitivitu a rozdáva lásku. Koncom r. 2013 nastala v živote dvoch mladých mužov z Čiech veľká zmena v pohľade na spoločnosť. Mali vtedy len pätnásť a šestnásť rokov, keď vypustili do sveta projekt Milý Ježiško. Projekt, ktorý má za úlohu nielen pomáhať tam, kde je to potrebné, ale aj ukázať nové a moderné cesty darcovstva. Ukázať, akým spôsobom je možné naložiť s mocou, ktorú nám dávajú sociálne siete a webové aplikácie. Chlapci vytvorili túto platformu a teraz je to na vás, na ľuďoch so srdcom na pravom mieste. Milý Ježiško platformu nájdete tu. Aj malé gestá môžu mať veľký vplyv na spoločnosť. Milý Ježiško je charita, tak trochu inak.

Iný svet

Projekt Milý Ježiško úspešne zapája všetkých a ukazuje nám, čo vlastne máme. Vo svete našich vlastných, mnohkrát bizarných, prianí, nás prenáša do sveta prianí detičiek z detských domovov. V našom svete plnom materiálna nás projekt núti aspoň na chvíľu zastaviť a zamyslieť sa. Ukazuje nám iný svet, svet detičiek bez rodiny a domova, pre ktoré aj mikina je darček, ktorý poteší viac ako čokoľvek iné.

Ako projekt funguje?

Hlavnou myšlienkou projektu je jednoduchosť a transparentnosť a preto dar od darcu putuje priamo k dieťaťu. Žiadni sprostredkovatelia, žiadne medzisklady, žiadne zbytočné náklady. Milý Ježiško umožňuje priamy kontakt medzi darcom a obdarovaným. Týmto spôsobom sa nielen prehlbuje radosť z darovania, ale otvára sa cesta k vrelej spätnej väzbe.

Ako to teda urobiť?

Na webovej stránke www.milyjezisku.eu/sr si môžete vybrať zoznam želaní, alebo jedno želanie, ktoré sa vám páči a ktoré viete, že môžete splniť. Toto želanie si rezervujete na splnenie. Potom je to už vo vašich rukách! Zakúpite darček a pošlete ho priamo na adresu dieťaťa, to za vás dokonca môže urobiť internetový obchod, na ktorom darček nájdete. Čo vás to teda reálne bude stáť? Asi 7 min vášho času a nejaké tie peniažky, ktorými to zaplatíte. A čo za to dostanete? Ten najkrajší pocit, ktorý sa nedá opísať, musíte ho zažiť. Je to také jednoduché!

Odkaz pre Spoločnosť

Milý Ježiško nás učí, že nie sme bezmocní voči problémom sveta. Malé aktivity lásky a súcitu môžu spôsobiť veľké zmeny v živote ľudí. Táto iniciatíva nám pripomína dôležitosť spolupráce, ľudskej solidarity a neustáleho úsilia šíriť pozitívnu energiu. Urobte si z Milého Ježiška tradíciu, ako my. Ukážte aj svojim deťom, čo robíte a že je to dôležité. Skúste sa s detičkami zamyslieť, akého darčeka sa vzdajú v prospech dieťaťa, ktoré nemá toľko, čo má to vaše, nemá to najdôležitejšie – vás, rodičov. Naučíte ich tak nielen si o kúsok viac vážiť to, čo pre nich robíte alebo to, čo majú, ale tiež byť empatickými a vnímavými vo svete, kedy prestávajú hrať prím.

Milý Ježiško nie je len ďalšou charitatívnou organizáciou; je to pripomienka, že každý z nás môže byť nositeľom lásky a radosti v každodennom živote. Tým, že sa zapojíme do takýchto aktivít, môžeme spoločne vytvárať lepší svet plný lásky a vzájomného porozumenia.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *