'bout you
Búrka vo Vatikáne
Cestovanie a kultúra

Ubytovanie v Ríme: La mia casa è la tua casa

Všetci poznáme ten krásny pocit byť zamilovaný. Každá láska má svoje pokračovanie alebo koniec. Pokračovanie či koniec príbehu mojej večnej lásky – večného mesta Rím? V poslednom článku sme si predstavili málinko z histórie tohto úchvatného mesta. Presvedčil vás o jeho návšteve? Kde budete bývať? Rozhodovanie o tom, kde spať v Ríme, môže byť veľmi zložité. Je to najmä preto, že vo Večnom meste je veľmi veľa štvrtí a navyše každá z nich má iné vlastnosti a osobitosti. Všetky sú však štvrte bohaté na pamiatky, staroveké ruiny a archeologické náleziská, a preto, hoci je vždy lepšie spať v centre Ríma, aby ste nestratili príliš veľa času presúvaním sa, niektoré oblasti sú stále krásne a stoja za návštevu. Pomôžem vám vybrať, kde v Ríme prespať, a odporučím vám najlepšie štvrte na pobyt v „najkrajšom meste na svete“ (podľa Rimanov, ale nielen podľa nich). Poďme sa spolu pozrieť na ubytovanie v Ríme.

Dôležité pravidlo vyhľadávania

Aj keď by tento tip mal byť na záver článku, chcem ho zdôrazniť hneď v úvode, kvôli jeho významu. Aj keď z akéhokoľvek dôvodu sa rozhodnete nesledovať moje odporúčania, možno kvôli finančným obmedzeniam alebo osobným preferenciám, pamätajte na to, aby ste filter na booking.com nastavili: vzdialenosť maximálne 1 km od centra a hodnotenie 8+. Ak by ste sa rozhodli ísť s nižším hodnotením, odporúčam vám prečítať si recenzie klientov. Niekedy sú kritiky nespravodlivé, ale iné môžu byť veľmi užitočné. Osobne si recenzie triedim od tých najnegatívnejších, pričom vždy kontrolujem dátum ich pridania, a potom prechádzam najnovšie hodnotenia. Dôležité: porovnajte si ceny na weboch hotelov verzus booking, niekedy môžu byť lacnejšie priamo. Ako získať peniaze späť z každého výletu? Cez plnú peňaženku! Ak veľa cestujete, za rok sa vám to nazbiera navyše plná peňaženka nie je cashback len pre booking, ale nájdete tam mnoho ďalších webov, e-shopov a iné…

Prednosti ubytovania v centre Ríma

Za mňa ideálna voľba je nájsť ubytovanie v srdci historických štvrtí mesta, kde sa história a súčasnosť stretávajú na každom rohu. Len tu môžete zažiť mesto v plnej svojej kráse, bez potreby verejnej dopravy. Ako ste sa už v minulom článku mohli dočítať, Rím máte skutočne ako na dlani len pešo. Viem o čom hovorím, moja prvá návšteva Ríma skončila katastrofálne, stratený čas v metre, mrazená pizza a iné chuťovky turistického pekla. Moja filozofia je jednoduchá: vyberám si ubytovanie čo najbližšie k srdcu mesta, ideálne do vzdialenosti jedného kilometra pričom kladiem veľký dôraz na to, aby bolo ubytovanie vzdialené cca 7 min od Fontány Di Trevi. V takomto prípade je váš najvzdialenejší bod Vatikát, cca 45 min, ale nikdy nekráčate 45 min – prejdete sa cez uličky, zastavíte na vychutnávaní skvelých reštaurácií či barov, necháte sa opantať krásou úzkych uličiek a vôňou ducha mesta.

Tento hotel patrí medzi moje najobľúbenejšie, pretože výjdete z hotela a máte pred sebou monument Vittorio Emanuele II. Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
Hneď v tesnom závese je apartmán pri Španielských schodoch. Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
A Fellini je v poradí tretí najobľúbenejší s kategórie cena výkon. Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
Foto: Ivana Bartošová, Zastávka cestou k Vatikánu, Piazza Navona

Monti

Štvrť Monti, ktorá sa nachádza medzi Koloseom a železničnou stanicou Termini, je tiež vhodným miestom na prespanie v Ríme. Pozor ak máte kočík, alebo starších ľudí, ide sa sem do mierneho kopca. Odtiaľto sa ľahko dostanete ku Koloseu a Forum Romanum, ktoré sú vzdialené len pár krokov, ako aj k ďalším dôležitým mestským atrakciám, ako sú múzeá, Piazza Venezia a pamätník Viktora Emanuela II. Okrem toho je to živá štvrť plná barov a kaviarní, kde sa určite dobre zabavíte. Táto časť nie je pre mňa obľúbená, lebo mi vzhľadom k stúpaniu príde ďaleko, ale vôbec nie je.

Odskúšaný a vynikajúci. Krásne prostredie a reštaurácia na streche s výhľadom na Colosseo je nádherným sprestrením najmä večer. Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
Odskúšané a veľmi príjemné a čisté. Určite si zaslúži viac ako 7.8. Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
V tomto som nikdy nebola, ale vyzerá byť pomer cena výkon super. Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.

Vatikán

Città del Vaticano, Vatikán, na západnom brehu rieky Tiber, myslím, že nepotrebuje podrobnú prezentáciu a medzi štvrťami, kde sa dá v Ríme prespať, je nepochybne jednou z najobľúbenejších, ideálnou pre tých, ktorí sa chcú ubytovať na centrálnom mieste hlavného mesta, ale zároveň v tichu, vďaka prítomnosti obytných štvrtí, ako sú Aurelio, Borgo a Prati. Túto oblasť Ríma odporúčam z mnohých dôvodov, predovšetkým pre široký výber hotelov a potom aj pre blízkosť Vatikánskych múzeí a Baziliky svätého Petra, symbolu štátu Vatikán, považovaného za najväčší kostol na svete. Nikdy som v tejto časti nebývala ale vypichla som vám pár hotelov, ktoré by som si vybrala.

Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
Foto Ivana Bartošová, Búrka vo Vatikáne

Trastevere či Navona

Trastevere je právom považovaná za jednu z najkrajších štvrtí hlavného mesta a je najlepším miestom na prespanie v Ríme so širokou ponukou ubytovania za rozumné ceny, najmä ak patríte k typom cestovateľov, ktorí sa radi zabávajú a chodia večer von, bez toho aby opovrhovali klasickými turistickými trasami počas dňa, vzhľadom na blízkosť Vatikánu a historického centra. Gurmáni si v Trastevere prídu na svoje aj vďaka rozmanitosti a množstvu barov, malých reštaurácií a taverien, ktoré sú v každom čase navštevované turistami aj miestnymi obyvateľmi.

Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.
Termín bol zadaný na november, víkend pre dve osoby.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *